İstanbul meddah

İstanbul Meddah

meddah fiyatları

meddah fiyatları

meddah fiyatları

Yüzyıllar öncesinden gelen meddah geleneği, kültürümüzün en eski gelenekleri arasında yer alır. Eski İstanbul meddahları, genelde kahve, meydan gibi kalabalık alanlara giderek dekor ya da kostüm gibi aksesuarlar kullanmadan kendi başlarına bir nevi tiyatro yaparlardı. Halkın bildiği hikayeleri ya da kendi gözlemlerine dayanarak oluşturduğu karakterleri belirli özellikleriyle sergileyen, kendi başına karakterden karaktere geçen İstanbul meddahları, elinde sadece bir mendil ve sopa kullanarak birçok hikaye anlatarak halkı güldürürdü. Taklitler, mimikler, seslerle yaptığı bu gösteriler, tiyatronun da ilk örnekleri arasında yer alır. Artık bitmek üzere olan bu güzel geleneği yaşatmak, eski İstanbul meddahlarına has havayı bugünlere taşımak, gelenekleri korurken bir yandan da güzel bir gösteri izlemek istiyorsanız; uygun meddah fiyatlarıyla organizasyonlarınıza bir meddahı davet edebilirsiniz. Özellikle eski geleneklerin tercih edildiği dönemlerde ve Ramazan’da çok tercih edilen İstanbul meddah gösterileri, Ramazan’ın kendine has havasını ortaya çıkarır ve gösteriler sayesinde daha güzel anlar yaşanır. Eski Ramazan’ları yaşamak, eski İstanbul meddahlarının zeki ve esprili karakterini günümüze getirerek eğlendiren ve düşündüren gösterilerle o büyüye kapılmak için; uygun meddah fiyatlarımızdan yararlanabilir ve dilediğiniz süreliğine bir meddah kiralayabilirsiniz. Bununla birlikte özel kutlamalarda, geleneksel etkinliklerde, bayramlarda, tarihi günlerde ve aklınıza gelebilecek birçok özel günde geleneklerinizi yaşatabilir, meddah fiyatlarımızdan yararlanarak etkinliğe katılan konuklarınızın daha güzel zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Meddahlık, düşünüldüğünden çok daha zor bir iştir. Sadece kendi başına çıkıp gösteri yapmaktan ibaret olmayan meddahlık; zeka, gözlem ve yetenek gerektirir. Herkesin başaramayacağı bu işi en iyi şekilde yapabilecek, İstanbul meddahlarının en iyilerini firmamızın deneyim ve kalitesi altında, ayrıca müşterilere sunduğu uygun meddah fiyatlarıyla tercih edebilirsiniz. Her türlü etkinlikte tercih edebileceğiniz, dilerseniz büyük organizasyonlarda genele hitap eden, dilerseniz de daha küçük etkinliklerde daha kişisel oyunlarla hitap edebilecek en iyi İstanbul meddahlarımız, zaten çok az kalan gerçek meddahlar arasında yer alır. Bu mesleği hakkıyla yapanlar oldukça az kaldığından; bulduğunuz diğer meddahlar gerçek bir meddah olmayabilir ya da çok yüksek tutulan meddah fiyatları yüzünden tercih edemeyebilirsiniz. Eski günleri size yeniden yaşatacak, kahvelerde ya da köy meydanlarında oyunlarını gerçekleştiren meddahların farklı havasını yeniden yaşatacak ya da hiç görmediğiniz gerçek meddahların yeteneklerini gösterecek İstanbul meddahları sayesinde konuklarınıza farklı bir gösteri sunmuş olacaksınız. Ramazan eğlencelerinin vazgeçilmezi, eski Ramazan’ların tadını bugüne getirmekte yardımcı olan İstanbul meddah gösterilerinden ve konuklarınızı mutlu etmekten; uçuk meddah fiyatları yüzünden vazgeçmenize gerek yok. Büyük organizasyonlarınızı daha cezbedici hale getirecek, sıradan gösteriler yerine gerçek bir yetenek gösterisi olarak konuklarınıza sunulacak olan meddah gösterileri için sizlere sunduğumuz meddah fiyatları, geleneklerimizi bir nebze de olsa yaşatmak için oldukça uygun…

Eski zamanlarda Ramazan’larda mutlaka meddah gösterileri sergilenir, iftar sonrası kahvelerde farklı meddahlar çıkardı. Kalabalıktan dolup taşan kahvelerde herkes bu gösterileri izlemek isterdi. Bu gelenekleri yeniden yaşamak ve yaşatmak için uygun meddah fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz. Genelde usta- çırak ilişkisi altında yetişen ve ustalarından öğrendikleri hikayeleri anlatan meddahlar, her zaman insanları güldürürken düşündürmüştür. Ucuz meddah fiyatlarıyla etkinliklerinizde sahne aldırabileceğiniz meddahlarımız, bu gelenekler altında yetişmiş ve işinde profesyonel olan meddahlardır. En iyi İstanbul meddahlarını dilediğiniz organizasyonunuzda sahneye çıkarmak, etkinliğe katılanlara farklı bir deneyim yaşatmak, eski geleneklere dayanan bu mesleği yaşatmak ve uygun meddah fiyatlarımız hakkında bilgi almak için firmamıza ulaşabilirsiniz.

Ucuz Meddah

İstanbul meddah

İstanbul meddah

Posted in Ramazan and tagged .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir