Kiralık neyzen

Kiralık Neyzen

neyzen kiralama

neyzen kiralama

Neyzen kiralama 

Çok eski yıllarda dini törenlerde kullanılmaya başlayan ney, her zaman insana huzur veren ve duyguları harekete geçiren bir müzik aleti olmuştur. Her müzik aletinden daha hisli olan neyi çalan neyzenin görevi sadece müzik çalmak değil; ruhunu üflemektir.  Sadece ney için kullanılan ‘üflemek’ tabiri; Allah’ın insana biraz ruhundan üflemesinden gelmektedir. Günümüzde tasavvuf müziğinde kullanılan ve özellikle dini etkinlikler olmak üzere birçok konuda tercih sebebi olan neyin eşsiz sesini duymak için kiralık neyzen alternatiflerinden yaralanabilirsiniz. İnsanı sakinleştiren ve güzel duygulara iten sesiyle neyi en iyi şekilde çalabilecek olan bir neyzen kiralamak istiyorsanız; profesyonel müzisyenleriyle size en iyi şekilde hizmet verebilecek olan firmamızdan dilediğiniz süre için kiralık neyzen alternatifini tercih edebilirsiniz. Özel günlerde konuklarınıza eşsiz bir deneyim yaşatmak ve ruhlarına dinginlik vermek için kiralık neyzen tutabilirsiniz. Müziğin en büyük amacı olan ‘ruha dokunma’ olgusunu en çok yaşatan, biraz dini- biraz duygusal hislerle insanı derinden etkileyen ney; birçok etkinlik için de farklı bir seçenek olacağından neyzen kiralama seçeneğiyle etkileyici bir etkinlik oluşturabilirsiniz. Ramazan gibi dini etkinliklerde sıklıkla tercih edilen kiralık neyzen, etkinliklerin amacına ulaşması ve günün daha özel kılınması için de oldukça etkilidir. Etkinliklerinize uygun olarak dilediğiniz süre için dilediğiniz ekipmanlarla birlikte neyzen kiralama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Mevlana’nın ruh yüceliğini taşıyan semazen ekipleriyle birlikte sema gösterilerinde de tercih edilen neyzen kiralama, sadece dini etkinliklerle sınırlı kalmayarak her alanda tercih edilebilir. Sıradan ve anlamsız müzikler yerine birçok kutlama ve etkinlikte neyin eşsiz sesini tercih edebilir, kiralık neyzen seçeneğiyle profesyonel müzisyenlerimizden birini misafiriniz edebilirsiniz. Piyasada sadece para kazanmak için müşterilerine kalitesiz hizmet veren birçok firmanın yerine; alanında uzman, ruh güzelliği ve ney bilgisi yerinde olan kiralık neyzenlerimizle neyin büyülü sesine kulak verebilirsiniz. Konserlerde kullanmak için neyzen kiralama olanağımızdan yararlanabileceğiniz gibi, daha kişisel kutlamalarınızda da tercih edebilirsiniz. Bunun yerine albüm kaydı gibi müzikle ilgili işlerde de tercih edebileceğiniz profesyonel neyzen kiralama hizmetimizle isteklerinizi yerine getirebilirsiniz.

Ney, diğer müzik aletlerine benzeyen sıradan bir müzik aleti değildir. Neyi çalmanın çok zor olduğu herkes tarafından bilinir. Aslında pratik olarak ney çalımını öğrenmek çok zor olmasa da; burada bahsedilen daha başka bir düşüncedir. Neyzen kiralama seçeneğiyle ulaşabileceğiniz neyzenlerimizin de bildiği gibi; neyin tasavvufla ilişkisi düşünüldüğünde; üzerinde bulunan 7 adet deliğin insanlarda bulunan bilinç seviyeleri olduğu ve insanın ruh yolculuğunla doğru orantılı olarak neyi çalabileceği belirtilir. Aslında herkes ney çalmayı öğrenebilir ama gerçekte olması gereken şekilde ruhani bir ses çıkaramaz. Bünyemizde bulunan kiralık neyzenlerimizin alanında uzman olması, işte bu doğrultudadır ve neyi ‘gerçekten’ çalmayı bilen neyzenlerimize neyzen kiralama seçeneğimiz yardımıyla siz de ulaşabilirsiniz. Büyük dini organizasyonlarda neyin sesiyle konuklarınızı etkilemek için neyzen kiralama seçeneğimizi tercih edebileceğiniz gibi, neye gönül veren herkesin bulunduğu insanların katıldığı daha küçük etkinliklerde de kiralık neyzenlerimizle güzel vakit geçirebilirsiniz.

Müziğin ruha dokunması ve dünya üzerinde vazgeçilmez olması tartışılmazdır. Her türlü organizasyonda müziğin önemi de belli olduğundan; siz de etkinliklerinizde hoş bir müzik alternatifi tercih etmek adına neyzen kiralama seçeneğimizle hizmet alabilirsiniz. Neyin çıkardığı seslerin sadece müzik olmadığını biliyorsanız ve konuklarınızı mutlu etmenin yanında ruhlarını doyurmayı da hedefliyorsanız; kiralık neyzenlerimizi saatlik olarak misafiriniz edebilirsiniz. Her türlü organizasyonunuzda size yardımcı olabilecek ekibimize ve kiralık neyzenlerimize ulaşmak için firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Semazen gösterileri

Kiralık neyzen

Kiralık neyzen

Posted in Orkestra and tagged .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir